ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6514374
*
nr 651 4374
Spegel
Rokokostil, 1920-tal, höjd: 116
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2010
kl 19:19:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 18:55:45
1
250 kr
14/8 20:30:34
2
200 kr
16/8 16:56:43
3
300 kr
16/8 18:53:44
4
450 kr
16/8 19:12:05
5
550 kr
16/8 19:12:49
5
550 kr
16/8 19:13:49
3
550 kr
16/8 19:14:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 651 4374
Spegel
Rokokostil, 1920-tal, höjd: 116
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 18:55:45 | 1 | 250 kr |
14/8 20:30:34 | 2 | 200 kr |
16/8 16:56:43 | 3 | 300 kr |
16/8 18:53:44 | 4 | 450 kr |
16/8 19:12:05 | 5 | 550 kr |
16/8 19:12:49 | 5 | 550 kr |
16/8 19:13:49 | 3 | 550 kr |
16/8 19:14:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27